O mně

Těžká závislost na cestování je prostě úžasná věc, a kdyby si jí každý vypěstoval, svět by byl  hned o něco lepší :). Cestování mě neskutečně naučilo, i přestože jsem zatím projela jenom něco přes 50 států, čeká na mě celý svět, který mě určitě naučí ještě víc. Je to totiž ten nejlepší učitel. Dokonce lepší než já sama  (ano živím se výukou AJ 🙂 )

Věřím, že i jedinec toho pro svět dokáže hodně udělat, a proto se snažím otvírat oči lidem, který třeba ani nikdy nevycestovali za hranice svého města. Nevěřili byste kolik takových cestovních paniců je.  A víte jaký je to krásný pocit, když takovému člověku ukážete co za tou cedulí vlastně je? A pak na sociálních sítích sledujete jeho putování okolo světa? Víte jaký je to úžasný pocit, vidět radost v očích sirotků, když jim koupíte boty a hračku za peníze, který jste vybrali v rámci svojí vlastní „sbírky“? Víte, jaký je to pocit, když vezmete pytel a sesbíráte bordel kolem silnice ať už za barákem nebo ve světě? Ne?

Přestaňte si stěžovat jak zapráskaný a zkorumpovaný místo ČR je! Sedněte na kolo, vlak či při nejhorším letadlo, nebo jenom zvedněte palec za vaším městem  a uvidíte, že se tady máme ještě sakra dobře! A třeba Vás taky přepadne takovej ten „hezkej pocit“.

Co Vám brání? Peníze? Zkuste si je vydělat na místě (jo takhle často pokrývám svoje náklady na cestování já). Zkuste Couchsurfing nebo stopovat (bylo jen málo co lepšího než si stopem projet kus Kanady nebo Island). Neumíte Anglicky? Zavolejte já vás něco naučim :), nebo se učte s Online jazyky. Ale věřte, že nejlíp se stejně naučíte na místě…

Když už se na cestu vydáte, a nezdají se vám třeba místní lidi – vyrazte do hor, tam jsou lidi vždycky úžasný (dokonce i angláni!). A znáte něco krásnějšího než hory? Sednout si na kopec a s foťákem (ano další můj koníček) si počkat na západ slunce? To vás potom taky přepadá ten „hezkej pocit“, ne? No ne asi…

No, já myslim, že sem toho už o sobě řekla dost, což? 😀

 

Rozhovory v rádiu Rozhlas Pardubice:

Krátký rozhovor z rádia Český Rozhlas Pardubice z roku 2017 naleznete zde

Krátký rozhovor z rádia Český Rozhlas Pardubice z roku 2020 naleznete zde