Jak na jazyk při cestování nebo karanténě? Učte se s Online jazyky!

Onlinejazyky.cz jsou české jazykové kurzy, které jsou 100% online.  Jako učitelka angličtiny,  senior lektorka, didaktička a cestovatelka sama nemám moc času na osvojování dalšího jazyka. Proto jsem zkusila jazyky online a díky tomu se zábavně neučila základy ruštiny a španělštiny, které se mi na mých cestách velice hodily. Studovat jazyk může tak pohodlně každý, i na cestách.

Pro viditelné výsledky je doporučeno učit 20 minut denně a k výuce vám stačí mobilní telefon a aplikace. Co se za 20 minut denně naučíte na sociálních sítích?

Jak to funguje?

Online jazyky nabízí celkem 6 světových jazyků, kterými jsou angličtina, němčina, francouzština, španělština, ruština a italština. Například v angličtině si můžete vybrat z celkem 25 kurzů, které jsou rozděleny podle obtížnosti (A1- C2), nebo témat (angličtina na cesty, obchodní angličtina…)

Každý kurz je rozdělen do několika tematických lekcí. Na konci je vždy opakování a po zvládnutí celého lekce je závěrečný test.V každé lekci jsou pak desítky cvičení, z nichž každé zabere maximálně několik minut.

Každá lekce začíná přehledem nových slovíček, které se v ní objeví. Během několika jednotlivých cvičení si slovíčka natrénujete. Ty můžete trénovat i zvlášť ve speciální sekci. U každé lekce si můžete stáhnout slovíčka do počítače, a to hned ve třech variantách. Buď jako jednoduchý seznam, kartičky k vytisknutí nebo jako MP3 soubory do přehrávačů a mobilních telefonů. Můžete si je tedy opakovat, aniž byste potřebovali koukat do telefonu. Nebo můžete hrát třeba pexeso 🙂

Otestuje svou úroveň zdarma

Pokud si nejste jisti svojí úrovní jazyka, můžete si zdarma vyzkoušet vstupní online test. Výsledkem testu je úroveň jazyka, kterou ovládáte a doporučení navazujícího kurzu. Vstupní test můžete dokonce absolvovat opakovaně a prověřovat si tak, jak v osvojování cizího jazyka pokračujete.

Zkušební verze zdarma

Onlinejazyky si můžete nezávazně vyzkoušet. Stačí si zvolit kurz a systém vám nabídne ukázkovou lekci, kde se můžete s kurzem seznámit. Mě demo lekce přesvědčila ke koupi.

Ukázková lekce zdarma Onlinejazyky.cz

Motivace

Po každé lekci máte vtipné hodnotící  videa s lektory nebo osobnostmi, jako je třeba Pavel Liška. V aplikaci vidíte svoje statistiky a úspěchy. Dále za úspěšné studium sbíráte body a žolíky a zvyšujete tak svou hodnost. Můžete soutěžit s přáteli a předhánět se, kdo nasbírá více bodů a objeví se výše v žebříčku.

Doživotní přístup k zakoupeným kurzům

K zakoupeným kurzům máte doživotní přístup. To znamená, že se k nim můžete kdykoliv vracet.

Certifikát po skončení výuky

Po absolvování kurzu obdržíte certifikát, který můžete následně použít například při pracovních pohovorech.

Metody učení

v kurzu vás čeká celá řada způsobů vyplňování cvičení, při kterých se rozhodně nebudete nudit každý učební styl si tam najde své. Najdete zde:

 • vyplňování
 • řazení slovíček
 • křížovky
 • přetahování slov do prázdných míst
 • skládání věty ze zamíchaných slov
 • přiřazování správné odpovědi
 • poslech a také mluvení.

Jak je to s komunikací?

Nahrávání hlasu

Stačí kliknout na ikonku mikrofonu a dané slovíčko nebo větu přečíst. Aplikace následně vyhodnotí vaši výslovnost.

Konverzační kluby a soukromé Skype lekce

Za příplatek se totiž můžete zúčastnit Skype konference s dalšími studenty. Skype lekce probíhají bez videa a můžete zůstat plně anonymní. Se Skype lekcemi Angličtiny vám možná budu schopná pomoci i osobně. Zkuste mě kontaktovat a uvidíme, co se dá dělat 🙂

Garance vrácení peněz

Pokud se vám nebude zakoupený kurz líbit, můžete si do 14 dnů nechat vrátit peníze.

Co si jako lektor o výuce s Onlinejazyky myslím?

Kromě Angličtiny jsem zatím pořádně nevydržela u žádného jiného jazyka, po cestě do země ztratila motivaci, a zasekla se na věčném začátečníkovi. Online jazyky mě ale dost motivují už jen tím, že jsem si za to prostě zaplatila, tak to přeci nenechám ležet ladem. Učím se z nich ráda a zatím mě to baví i po návratu z cest.

Celý kurz je profesionálně a zábavně zpracovaný, můžu si studovat kdykoliv chci a neutíká mi nic, když náhodou výuku vynechám.

Bohužel, jako lektorovi zastávající moderní metodologii mi dost vadí častá deduktivní a jaksi frontální výuka. Seznámení se slovíčky bez kontextu v seznamu, gramatika nejdříve vysvětlená a následně procvičená. Takto se dnes už neučí. Naštěstí zde najdeme kombinaci.

pokud si nechcete kupovat celý kurz můžete si za korunu pořídit trial s přístupem ke všem obecným kurzům. A stejně tak to jde i s obchodní angličtinou

Výhody:

 • + pro viditelné pokroky stačí 20 minut denně
 • + učení na počítači, tabletu i mobilní aplikaci
 • + doživotní přístup ke kurzům, možnost vracet se k látce
 • + studijní materiály ke stažení
 • + možnost studovat kdykoliv a kdekoliv
 • + vstupní rozřazovací test zdarma
 • + certifikát po ukončení

Nevýhody:

 • – Funguje pouze on-line
 • – Vysoce návykové
 • – část kurzů je učena deduktivně
 • – občas je vyžadovaná vysoká produkce ačkoliv nepředcházelo dostatečné vystavení osvojovanému učivu
 • – Mobilní aplikace občas blbne
 • – Vyšší cena kurzů
 • –Chudá nabídka kurzů pro ruštinu a italštinu

Tak si vyzkoušejte kurz zdarma!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  +  24  =  33