Alternativy Couchsurfingu a jak z něj dostat data i bez platby

Taky se vám nelíbí  dnes už komerční Couchsurfing? Nechce se vám platit za členství a hledáte jiné alternativy zdarma? Je to několik let, co se stal tolik populární Couchsurfing komerčním a od té doby to s ním podle mě jde jenom z kopce. Já jsem si po dlouhém rozhodování Cousurfing nakonec zaplatila, protože tamní komunita je stále největší. Ovšem už několik let na svém profilu vyzývám k rozšíření podobných komunit na alternativních stránkách, které také aktivně používám. Jaké máme tedy možnosti? A jak dostat z CS svoje data aniž bychom mu museli zaplatit?

Jak dostat z CS svoje data bez platby?

Data z CS můžete získat zpět včetně referencí aniž byste museli platit. 

Na www.archive.is vložte URL svého profilu (např https://www.couchsurfing.com/people/USERNAME) a klikněte na “Search”. Budete přesměrování na novou stránku s vaším profilem.

Další použití odkazů

v odkazech jen nahraďte USERNAME tím vaším.

Reference:

https://www.couchsurfing.com/people/USERNAME/references…

Friendlist:

https://www.couchsurfing.com/people/USERNAME/friends

Jaký to má to háček?

– Archivované stránky nejdou smazat. Bude to veřejné, dokud ten servis bude fungovat
– Váš profil bude všem veřejný (na CS mohli váš profil zobrazit jen přihlášení).

Kam svůj profil následně zkopírovat?

Vybrala jsem pro vás jen pár alternativ, se kterými mám sama zkušenosti a hlavně, které jsou zdarma. Je jich samozřejmě víc, ale nechci doporučovat něco co nemám ověřené. Máte jiný ověřený tip? Dejte mi vědět!

Bewelcome

Je asi nejpodobnější Couchsurfingu. nenajdete tam jen ubytování zdarma, ale taky parťáka na cesty či cenné rady. Váš CS profil tam můžete jednoduše zkopírovat. Komunita se celkem rychle rozrůstá.

Trustroots 

Také velice podobný CS, v sekci “TRIBES” najdete i parťáky, ovšem komunita zde bohužel není nijak veliká.

Global freeloaders

Také zdarma, ale najdete zde hlavně ubytování. Rady ani parťáky zde nehledejte.

Hospitaly club

Nemá možná tak pěkné stránky, protože je veden dobrovolníky (kterým se také můžete stát), ale funguje už dlouho a dobře.

Warmshowers

Je dělaný hlavně pro cyklisty. Pokud nejedete na kole, nemá cenu o ubytování moc žádat, ale jinak funguje skvěle.

 Meetup

Tady už nejledejte ubytko, ale spíše parťáky nebo na cokoliv. Můžete zde vyhledávat lidi podle vašich společných koníčků a jít tak s nimi na tůru, jogu nebo na cokoliv jiného si vzpomenete.

Ubytování a jídlo za pár hodin práce:

Na to jak najít dobrovolničení je opět hned několik možností. Většina z nich funguje stejně, za zhruba 15-25h týdně dostanete ubytování a často i jídlo zadarmo. Na Woofingu se často jedná o práci na farmách na ostatních portálech jako Helpx nebo Workaway můžete najít hromadu jiných pozic. Třeba na hostelech, které si můžete vyhledat i na Hostelworld nebo Hostelcombined.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  +  88  =  93